Московський Манеж

34

Московський Манеж — це унікальна історична споруда, яка з 1957 року постійно використовують для експозицій і виставок, а також інших публічних заходів. З 1967 року йому було присвоєно офіційна назва — Центральний виставковий зал «Манеж». Будівлю було зведено за проектом А. А. Бетанкура в 1817 році до дня річниці перемоги Росії у війні 1812 року. В 1824-1825 роках його фасади були оздоблені в стилі ампір відомим архітектором Осипом Бове.

Споруда сильно постраждала від пожежі, і в 2004 році його перебудували за проектом В. Ю. Андрєєва. Тут були проведені роботи по зміні інтер’єру і деяких деталей екстер’єру. Зараз Московський Манеж – це одноповерхова будівля, загальною площею — близько 6500 м2 і довжиною бічних фасадів — близько 180 м. Воно виконано у класичному стилі: його торцеві фасади прикрашені гладкими фронтонами і аркадою, що складається з 7 арочних отворів з дверима і вікнами.

Збільшення пропорцій, мірний ритм пілонів і колон, а також стримана колористична гама надають будівлі монументальність, притаманну архітектурі тих часів. Саме тут вперше в Росії застосували конструкцію підвісної стелі.