Ненудний сад

88

Ненудний сад розташований в центрі Москви, між Зеленим театром і Третім Транспортним кільцем. Його територія становить більше сорока гектар.

Ненудний сад вважається одним з найстаріших парків Москви. Його історія сягає XVIII століття, коли в цьому районі були зведені садиби Долгоруких, Голіциних, Демидових і Трубецьких. Пізніше в першій половині XIX століття частина з них була викуплена для будівництва Першій Міській і Голіцинській лікарень. Іншу частину викупив імператор Микола I. Вона і утворила парковий комплекс, який був названий Ненудним садом.

На його території збереглися старі споруди, що представляють архітектурну цінність: Літній будиночок і розташована в ньому бібліотека-читальня, Ванний будиночок біля Катерининського ставка, будиночок Орлова, трипролітний арочний міст і Мисливський будиночок на брівці Андріївського яру. Варто відзначити, що в останньому проходять зйомки знаменитої телевізійної передачі «Що? Де? Коли?».

У 1923 році в Голіцинському саду відкрилася Всеросійська сільськогосподарська і кустарно-промислова виставка. У 1928 році її територія була об’єднана з Ненудним садом в Центральний парк культури і відпочинку, який пізніше назвали на честь письменника Максима Горького.

В даний час Ненудний сад є популярним місцем відпочинку серед москвичів. Тут регулярно проходять різноманітні розважальні заходи, дискотеки. Для дітей побудували літній цирк «Весела арена». У парку розташовані також різні кафе і ресторани, де можна відпочити і пообідати всією родиною.