Міст Ломоносова

0
5

Через Фонтанку перекинуто безліч цікавих мостів. До їх числа відноситься і міст Ломоносова. Його характерний зовнішній вигляд мимоволі привертає увагу: на ньому встановлені чотири гранітні вежі-альтанки, сполучені між собою масивними провисаючими ланцюгами.

Поява мосту Ломоносова відноситься до кінця XVIII століття, коли в зв’язку з спорудженням набережних річки Фонтанки були розроблені проекти типових мостів. Вежі створюють неповторний силует мосту, служили не прикрасою — вони призначалися для механізмів, які піднімали і розкривали крила середнього прольоту під час проходження суден. Зараз міст Ломоносова неразводной, так як за Фонтанці вже давно ходять тільки прогулянкові катери.

Спочатку міст гордо величался Катерининським на честь імператриці Катерини II, але в народі його називали по-іншому – Чернишов міст, від знаходиться поруч садиби генерал-аншефа Чернишова.
На початку XX століття по мосту було вирішено нехай трамвайну лінію, при цьому для розширення проїзної частини передбачалося знести вежі. Однак Академія мистецтв і Товариство архітекторів змогли перешкодити цьому, і зовнішній вигляд мосту залишився незмінним. В результаті реконструкції в середині 1915 року на мосту з’явилися унікальні гранітні ліхтарі-обеліски з золоченими морськими ковзанами.

Свою сучасну назву міст отримав в 1948 році. На сьогоднішній день він є одним з двох збережених типових мостів XVIII століття через Фонтанку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here