Палац царя Олексія Михайловича в Коломенському

272

Палац царя Олексія Михайловича в Коломенському був побудований в середині XVII століття як заміська резиденція. Але прослужив він порівняно недовго – вже через 100 років дерев’яні споруди стали старими, стали руйнуватися і за наказом Катерини II були розібрані. Однак мудра цариця наказала зробити докладні креслення й описи, завдяки яким у наш час вдалося відтворити казковий за красою палац.

Знову побудований палац, як і колишній, являє собою складну систему приміщень (клітей), з’єднаних переходами, сіньми, критими галереями і сходами. Зовні палац є точною копією зруйнованого, проте встановити його довелося в іншому місці, щоб уникнути вирубки вікових дерев Коломенського. При будівництві застосовувалися сучасні технології, але це не завадило максимально наблизити вигляд палацу до його історичного вигляду. Стіни палацу складені з масивних колод, а дахи покриті дерев’яною черепицею (лемешем) зеленого кольору.

Внутрішнє пристрій палацу в основному збереглося. Сьогодні в хоромах відтворені 24 інтер’єру. В покоях царя, цариці і хоромах царевича сюжетну основу розписів складають рослинні орнаменти і міфологічні персонажі давнину. Інтер’єри тут відрізняються великою кількістю позолоти, яскравими насиченими кольорами. Царські покої виглядають, як розписні скриньки, причому кожна зі своїм власним орнаментом. Печі оброблені дивовижної краси кахлями. Сонячні промені, проникаючи крізь кольорові вітражі вікон і багаторазово відбиваючись від позолочених поверхонь, змушують їх виблискувати ще ослепительнее.

При відвідуванні палацу виникає відчуття, що ти потрапляєш в російську народну казку, можливо, трохи лубочную, але зате знайому та улюблену з дитинства. А якщо врахувати, що екскурсоводи одягнені в старовинні російські костюми, то казка стає тут реальністю.