Памятник Тарасу Шевченку

140

На проспекті Свободи у Львові встановлено пам’ятник українському поетові Тарасу Григоровичу Шевченку. Рішення про його спорудження було прийнято 22 червня 1987. І вже в наступному році був оголошений конкурс на кращий проект пам’ятника. Він не підтвердив очікуваних результатів. Практично з 40 робіт журі не змогло вибрати жодної. Проведений у наступному році республіканський конкурс мав такі ж результати.

Незважаючи на це, Львівський міськвиконком уклав договір на виготовлення пам’ятника зі скульпторами Сухорскими. В ці часи якраз проходило становлення України як незалежної держави. Незважаючи на протікає тоді кризу і брак коштів, пам’ятник був закінчений при підтримці української діаспори.

Після побудови відбулося його урочисте відкриття 24 серпня 1992 року, якраз у річницю створення декларації про незалежність України. Його висота становить 4,45 метра, з лівої сторони від поета розташовується бронзова стела «Хвиля Національного Відродження», добудована в 1995 році. Її висота сягає 12 метрів, а поверхня має рельєфну фактуру.