Памятник «Ведмідь і суничне дерево»

152

Площа Пуерта дель Соль — головна площа іспанської столиці. Саме тут знаходиться пам’ятник, повторює за своїм змістом геральдичний символ Мадрида – ведмідь, лакомящийся плодами суничного дерева.

Такий незвичайний пам’ятник був створений скульптором Н.Сантафе в 1966 році. Колись на цьому місці дзюрчав популярний у городян фонтан з жіночої статуєю, яку назвали Марібланка. Глобальна реконструкція площі знищила фонтан, а Марибланку змусила змінити прописку. Поява замість стрункої жіночої фігури незграбного ведмедя здивувало городян, але вони швидко звикли. А незабаром фігурка ведмедя стала з’являтися на наклейках, листівки, брелоки і суворого геральдичного знака перетворилася в миле нагадування про Мадриді.

Існують різні версії щодо того, чому на гербі Мадрида з’явилися ведмідь і суничне дерево. Хтось, наприклад, стверджує, що це символ поділу володінь між церквою і світськими правителями. Так, церква відповідала за сільські угіддя, а держава – за мисливські, що викликало постійне протистояння. А хтось схиляється до думки, що сім зірок по периметру герба – це символ Великої Ведмедиці, звідси і ведмідь в гербі столиці. Сьогодні ніхто не може дати точне пояснення, та це вже не важливо. Головне, що пам’ятник припав по душі і жителям міста та його гостям, а фотографія на його тлі обов’язково з’явиться у вашому альбомі після відвідування Мадрида.