Ризький замок

109

Ризький замок — будівля в серці Риги, з багатою і непростою історією, яка почалася в XIV столітті. Зараз є резиденцією президента Латвії.

За свою багатовікову історію замок неодноразово руйнувався і перебудовувався, пережив не одну облогу і був адміністративним центром правителів кількох держав. З моменту зведення — з середини XIV до середини XVI — замок належав Ливонському ордену. Після того, як Орден припинив своє існування, Ризький замок в різний час ставав резиденцією польських, шведських і російських намісників.

Спочатку архітектура замку була досить простий, так як будівля носила військовий характер: він представляв собою замкнений прямокутник з внутрішнім двором і двома круглими кутовими вежами. У наступні століття замок добудовувався. У XVII і XVIII століття замок значно змінив свій вигляд у зв’язку з тим, що над первісною оборонною функцією стала тяжіти представницька функція: було добудовано нове крило перед замком, поруч з’явилася замкова площа, а на початку XIX століття в північній частині комплексу був облаштований сад. Остаточний сучасний вигляд комплекс Ризького замку придбав в кінці 30-х років XX століття.

В даний час в замку розміщені музей зарубіжного мистецтва, музей історії Латвії, а також музей літератури і історії мистецтва імені Райніса.