Стадіон для гри в мяч в Чичен-Іце

94

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
Стадіон для гри в м’яч в Чичен-Іце – поле для традиційної гри населення Америки доколумбового періоду.

Поле являє з себе рівну прямокутну майданчик з кам’яними стінами уздовж бортів. Стадіон у Чичен-Язальниці вражає своїми розмірами і дивовижними архітектурними рішеннями.
Розміри головного ігрового поля в Чичен-Іце — 90 на 30 метрів. При цьому допоміжні, мабуть, тренувальні поля не перевищують по площі 60 квадратних метрів.

У середині XX століття археолог Леопольда Стоковського довів, що акустичні характеристики поля для гри в м’яч перевершують кращі європейські оперні зали. Звук буквально накопичується в стінках і стає голосніше у вечірній час доби, коли на стадіоні проходили фінальні змагання.
На одній зі стін поля є барельєф, що зображає двох чоловіків, один з яких обезголовлений. З його шиї проростає дерево, а тіло, обвивають священні змії. Історики припускають, що гра в м’яч несла ритуальний сенс, а капітан команди-переможниці, як найбільш гідний представник племені, приносився в жертву. Душа переможця возносилася до богів, минаючи нескінченні поневіряння в 13 рівнях підземного царства.

Стадіон у Чичен-Язальниці розташований в самому центрі індіанського поселення біля храмового комплексу.