Театральна площа

106

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 1 267

Площа перед Одеським театром Опери та Балету відома в народі, як «Театральна площа» є однією з найбільш красивих і цікавих площ міста. Популярне місце народних гулянь, свят, зборів і мітингів, а також місце найвідоміших і популярних історій і скандалів.

Тільки закінчились дебати з приводу повернення на площу міста стели з іменами Героїв Соціалістичної праці та додавання 19 імен імена Героїв Радянського Союзу, закінчилися спори з приводу створення та встановлення скульптурної композиції Давиду Ойстраху — відомому на весь світ музиканту-одеситові. Як розгорілися пристрасті навколо двох невеликих сквериків, вдалим чином завершальних формування площі біля театру Опери і Балету.

Одесити, які цікавляться історією свого міста, пам’ятають 1995 рік, в якому було зроблено сенсаційне відкриття — «а історія міста, таки, починалася тут…» . Було знайдено місце закладки першого будинку Одеси — князя Григорія Семеновича Волконського. Будинок колись займав весь квартал від нинішньої Рішельєвській вулиці — між Ланжеронівської та Дерибасівській. У залишках будівлі знайдено: катерининський п’ятак, покладений двоголовим орлом вгору, проржавілий кинджал і осколки кришталевих келихів, підноса і пляшки з пробкою. Ці артефакти включені в експозицію Одеського історико-краєзнавчого музею, розповідає про заснування Одеси 22 серпня 1794 року.

У цьому ж розкопі було виявлено залишки парадних сходів Ланжеронівського палацу з дорогого середземноморського мармуру. А також розкрито найдавніші шари, приховували предмети розкоші, що відносяться до античного періоду в історії міста.

Таким чином, це місце Старої Одеси ще не раз може здивувати своїх жителів, і розповісти їм справжню історію заснування міста.