Великокнязівська усипальниця в Петропавлівській фортеці

0
7

Заячий острів по праву вважається джерелом архітектурних вишукувань в місті Санкт-Петербурзі. На його території розташовані кілька видатних пам’яток архітектури – Петропавлівська фортеця і собор, церква царствених страстотерпців і, звичайно ж, Великокняжа усипальниця.

Усипальня була побудована в 1896 – 1908 роках архітекторами Д. І. Грим, А. В. Томишко і Л. Н. Бенуа. Вона будувалася спеціально для поховання членів імперської прізвища (великих князів і княгинь), з яких, тут поховано 13 осіб.

Великокнязівська усипальниця з’єднана з Петропавлівської фортецею невеликою галереєю. Будівля має правильні пропорції, які в поєднанні з куполом і круглою банею створюють вигляд єдиного цілого з собором. Фасади будівлі декоровані вишуканою мозаїкою, виконаної художником Н.Н. Харламовим.

Внутрішнє оздоблення усипальниці не менш витончено, як і зовнішнє. Тут в оздобленні переважають золочена бронза і мармурова обробка. З боку західного фасаду встановлена огорожа, яка створена за прототипу грати Літнього саду.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here