Ворота Арки Доміціана

0
10

Ворота Арки Доміціана, або просто Ворота Доміціана, були побудовані на честь імператора Доміціана. Створенням займався проконсул Малої Азії Гай Фронтинус. Будівництво проводилося в другій половині I століття нашої ери, в результаті роботи були створені прекрасні склепінчасті ворота Хиераполис, які вели на головну вулицю міста, звану Фронтинус Стріт або, як свідчить історія, Величний Шлях. Це одні з двох головних воріт, що ведуть у місто. При погляді в місто через ворота можна побачити залишки колон пам’яток. Ці останки дали другу назву вулиці.

Цікавим є те, що коли будувалися ворота, вони не несли якоїсь оборонної функції – у той час місто не був обнесений стіною. Мури та оборонні вежі, які можна побачити в наш час завдяки старанням археологів, були побудовані пізніше. Наприклад, башта, яка знаходиться біля воріт, побудована з більш масивних блоків, більш темного кольору – це вказує на те, що будівництво проводилося з інших матеріалів і іншими методами чим ворота.

Виникає закономірне питання, навіщо будувати ворота, якщо у тебе немає мурів? Відповідь проста, Римляни були стурбовані правильним оподаткуванням та дотриманням закону. Функцію, яку несли ворота, полягала у встановленні меж міста і, відповідно, меж дії закону. Закон міста закінчувався на цих воротах. Все що міг робити житель того часу полягала в тому, з якого боку Воріт Доміціана він перебував.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here