Кафедральний собор Санта-Марія-де-Толедо

0
8

Згідно з переказами перший Кафедральний собор Толедо побудований на місці чудесного явлення Богородиці Святому Ильдефонсу, де розташовувався найдавніший храм першого архієпископа Євгенія. До християнських будівель тут знаходилися Соборна мечеть і вестготска церква Саната Марія-дель-Реаль.

Початок будівництва майбутнього Кафедрального собору Санта-Марія-де-Толедо датується 1227 роком. Докуенты зберегли свідоцтва, що роботи велися за указом короля Фернандо III і за проектом архітектора Мартинера. Протягом десятиліть до керівництва будівельними роботами запрошувалися такі майстри, як Родріго Альфонсо, Alwar Мартінес і Педро де Алала.

Храм побудований з сірого граніту, видобутий в провінції Толедо. Спочатку план собору припускав класичний готичний тренефный собор, але згодом, він придбав риси іспанської та мавританського стилю.

Паломники і туристи можуть захопитися розмірами собору і його величними нефами. Внутрішнє оздоблення не менш монументально: склепіння храму спираються на масивні колонади, а 750 виражных вікон створюють дивовижну атмосферу Божественного.

Головний фасад має три порталу: портал Вибачення, Брами Страшного суду і портал Пекла. З лівого боку від храму розташовується башта дзвіниці, а з правого — мосарабская каплиця. Головна визначна пам’ятка — капела Святого Ільдефонса, де знаходиться не лише місце поховання архієпископа Альборноса, але і дуже давня і шанована статуя Діви Марії. Прекрасна Мадонна, одягнена в розкішну сукню, сидить на срібному троні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here