Каплиця Олександра Невського

153

Православна каплиця Олександра Невського була побудована за проектом архітектора Н. В. Поздєєва у 1892 році на території, де раніше розташовувався митній ринок. Вона була зведена в пам’ять про те, як 17 жовтня 1888 року при катастрофі поїзда чудесним чином врятувалася сім’я Олександра III. Незабаром її освятили на честь всіх небесних покровителів членів царської сім’ї. Церемонія закладки була проведена духовенством собору вдень 17 жовтня 1889 року за участю міської влади.

Дубовий різьблений іконостас для каплиці Олександра Невського виконали по малюнку головного архітектора, а ікони для нього були замовлені великому палехскому майстру Федору Галанову. Каплиця являє собою чудовий шатровий храм, який володіє однією апсидою, прикрашеної декоративної головою. Західне ганок споруди закінчується дивним шатровим куполом.

Православна каплиця Олександра Невського виконана в класичному російському стилі і нагадує невисоку дзвіницю, яка багато прикрашена цегляним декором, вельми характерним для архітектури XVII століття. Щороку це місце приваблює до себе безліч туристів, охочих насолодитися пам’ятником власні очі.