Монастир Топл

218

Монастир Топл або Богоматері Акротірі – один з найвідоміших і найкрасивіших монастирів на острові Крит. Монастир вражає вже здалеку, схожий на невелику фортецю, оточену 10-метровою стіною і з величною дзвіницею у 33 метри, він здається неприступним, войовничим і самотнім. Він знаходиться в майже пустельний місцевості і межує лише з гігантськими турбінами вітрової електростанції. Все це тому, що інші храми, що знаходяться в цих місцях, були зруйновані в результаті піратських набігів, а сам Палив серйозно постраждав. Після тривалих реставрацій, він, нарешті, став доступним для відвідування.

Тепер внутрішнє оздоблення складають вправні ікони, написані монахами, гравюри, позолочені і посріблені хрести, Євангеліє і багато інші речі, необхідні під час служби і молитов.

Крім служб ченці займаються і більше мирськими справами. При монастирі є невелика ділянка з виноградниками і оливковими деревами, тут священнослужителі наполегливо трудиться, щоб зібрати хороший урожай, а потім переробляють його, роблячи оливкова олія і дуже смачне вино, яке продається, а виручені гроші відправляють на облагороджування монастиря.