Памятник Гете

136

Пам’ятник Гете, відкритий в 1900 році, розташований на розі Рінгштрассе та Гетегассе у Відні — місті, де сам музикант не був жодного разу. Зі створенням цього пам’ятника було пов’язано багато суперечок і негараздів.

Обов’язок збору грошей на створення пам’ятника було покладено на відповідний комітет, який, як з’ясувалося, розтратив дві третини потрібної суми, збори якої тривали протягом кількох років. Після довгих розглядів у 1889 році серед скульпторів був оголошений конкурс на проект пам’ятника і через рік серед безлічі представлених робіт комітет визначив два можливих варіанти — роботи скульпторів Віктора Тилгнера і Едмунда Хеллмера.

Через три роки після доопрацювання проекти знову були представлені на розгляд, після якого один був відкинутий з технічних причин, а другий затверджений тільки після скандалу, викликаного невдоволенням суспільства.

Після стількох перипетій сьогодні ми можемо бачити що підноситься на високому п’єдесталі бронзову фігуру великого композитора, творчість якого відома у всьому світі. Хеллмер зобразив творця сидів у просторому кріслі, з втомленим, задумливим і спрямованим поглядом у далечінь.