Герцег-Нові

192

В 50 кілометрах від Дубровника і 30 кілометрах від Дубровинського аеропорту Чіліпі розташований сонячне місто Герцег-Нові. Від складних погодних умов це місто закритий горою Орьен, висота якої 1893 метра. Вона височіє над містом і ще двома довгими півостровами, що входять в море.

Цей місто знамените своїм розмаїттям кольорів і численними різновидами екзотичних рослин. Їх привозять тутешні капітани морських суден зі своїх подорожей. Запахи квітів жасмину, апельсина і лимона розливаються по вуличках міста кожною весною. Може бути, саме краса цього місця рухає жителями міста дбати про його благоустрій. В останні десятиліття населення міста значно зросла, сталося це з-за великого напливу сербських біженців.

Із-за переважання пагорбів та крутих спусків в ландшафті міста, на яких розташовано безліч сходів, Герцег-Нові, також називають «Місто сходів». Якщо ви захочете пройтися пішки від набережної до центру міста, вам доведеться неабияк попітніти, піднімаючись по сходах. Також варто побоюватися мармурових тротуарів в старому місті, так як в мокру погоду вони стають дуже слизькими.