Канлі Кула

115

Канлі-Кула – вежа-фортеця, построеная турками під час панування Османської на території Чорногорії, Герцег-Нові. Точної дати її будівництва немає, але відомо, що це споруда зведена в XVI столітті. Розташування вежі дозволяло її використовувати як надійну фортецю, обороняющую місто від ворога з моря. З оглядового майданчика фортеці відкривається панорама, в якій море видно як на долоні.

Однак, як фортеця вежа використовувалася недовго, і досить швидко перетворилася на в’язницю і камеру тортур. Саме тому друга назва вежі — Кривава.

Сучасна Канлі-Кула це насамперед прекрасний оглядовий майданчик, з якого можна нескінченно довго милуватися морськими пейзажами і передньою частиною берега, захоплюючою частину міста.

У 1966 році на території вежі була побудована літня сцена і амфітеатр більш ніж на 1000 місць. Сьогодні на території вежі Канлі Кула проводиться безліч культурних заходів, театральних постановок, концертів і т. п. Це одна з найкрасивіших літніх сцен і відкритих театральних майданчиків у Європі.

Огляд вежі платний і обійдеться вам в 1 євро з людини.