Храм Улун Дану

229

На березі озера Братан, в північній частині острова Балі, вже кілька століть розташовується храм під назвою Улун Дану. Храм був побудований в честь сили озерної води, яка, як кажуть, є священною і живить не тільки людей, але і рослини, і тварини.

Храм Улун Дану – це цілий ансамбль культових будівель, присвячених богині Деві Дану. Зовнішній вигляд храму надзвичайно ефектний. Частина будівель зведена на маленьких острівцях, і здається, що багатоярусні пагоди виросли прямо з тихої води озера. Будівлі відображаються на водній поверхні, як у дзеркалі. І все це в оточенні синіх величних гір і пишній зелені тропічного лісу – місце, унікальне за красою і гармонійності. Особливо привабливі тутешні пейзажі для тих, хто захоплюється фотографією.

На території храмового комплексу дуже затишно, красиво і доглянуто. Щоб потрапити в храм, потрібно пройти по спеціальному дерев’яному містку. Жителі Балі і прочани активно відвідують храм Улун Дану. Вони здійснюють тут релігійні обряди і церемонії, звертаючись до богині Деві Дану. Над озером часто можна бачити клуби пахощів, які палять віруючі, щоб заслужити розташування богині – від неї залежить родючість земель і добробут місцевих жителів.