Кафедральний собор Зальцбурга

94

Одна з найкрасивіших пам’яток Зальцбурга знаходиться на перетині площ Резиденцплатц і Домплатц. Тут знаходиться Кафедральний собор, що входить в список найкрасивіших храмів світу. Його силует з величним куполом пізнаваний у всьому світі, і побачити його на власні очі — неймовірне враження.

Багато архітекторів і мистецтвознавці називають Кафедральний собор Зальцбурга найдосконалішим прикладом споруди епохи Ренесансу. Висота собору близько 80 метрів. Фасад, виконаний з мармуру, прикрашений двома симетрично розташованими вежами. Вхід в головну арку стоять ворота з майстерно виконаними образами Віри, Надії і Любові. У головного входячи встановлені чотири статуї: покровителі міста Апостоли Петро і Павло, єпископи Віргилій і Руперт, прилічених до лику святих.

Внутрішнє оздоблення собору виконано в стилі бароко і багато прикрашена фресками та розписом. Примітна і головна бронзова купіль собору. У 1756 році саме в ній хрестився Вольфганг Моцарт.

Головний орган на 4000 труб прикрашений ширяючими поруч фігурами ангелів. За спільним поданням органу не такий вже і великий, швидше скромний. Але регулярно проводяться тут концерти залишають не менше враження. Особливо неймовірно звучить «Реквієм» Моцарта, написаний автором перед власною смертю.

У соборі знаходиться музей, в якому зібрана велика колекція творів мистецтва на релігійну тематику.