Замок Амбуаз

0
11

Величний білокам’яний замок в Амбуазе був побудований в XVI столітті як оборонна фортеця. Його власники — впливова сім’я Амбуазов — втратила свого володіння після звинувачень у зраді короля. Замок відійшов у державну скарбницю, що дозволило пізніше Карлу VIII зробити його королівською резиденцією. В цей же час починається перебудова замку.

У 1515 році сюди на запрошення монаршої особи приїжджає художник Леонардо да Вінчі. Тут він закінчує Джоконду і в 1519 році помирає. Його могила знаходиться в каплиці замку.

В роки Французької революції більша частина замку була зруйнована та пограбована. Зараз він відновлюється. Замок відкритий для вільного відвідування. Проводяться екскурсії, різні заходи, в тому числі і в нічний час. Кожен бажаючий за помірну плату може відчути себе гостем замку в епоху Відродження.

Як і більшість історичних об’єктів-музеїв у Франції, замок в Амбуазе адаптований для людей з обмеженими можливостями. Для дітей до 7 років та дітей з багатодітних сімей вхід безкоштовний.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here